Platforma wibracyjna – piękne i szczupłe ciało

Platforma wibracyjna to świetny sprzęt dla każdego, kto marzy o doskonałej formie i pięknym ciele, ale nie po drodze mu na siłownię.
Dzięki takiemu urządzeniu możemy wykonać kompleksowy, zróżnicowany trening całego ciała we własnym domu, pobudzić do pracy niemal wszystkie mięśnie,  a przy tym – uniknąć obciążania stawów.

Ale – co wybrać? Na rynku jest kilka modeli platform wibracyjnych, dlatego postanowiliśmy przeanalizować dla Was poszczególne oferty

 

Działanie treningu wibracyjnego opiera się na emisji pulsacji przez odpowiednie urządzenie, które to pulsacje pobudzają mięśnie do rytmicznego skurczu. Wykorzystując odpowiednio skonstruowaną platformę, można równomiernie ćwiczyć każdą partię mięśni, co jest niemożliwe w przypadku zwykłego treningu. Warto jednak mieć na uwadze prozdrowotne korzyści płynące z klasycznego treningu siłowego i treningu wytrzymałościowego kardio.

 Powerboard, Vibro Shaper czy Dream Healther? Który wybrać?

Porównując do siebie trzy popularne modele platform wibracyjnych, czyli Dream Healther (Yasumi), Vibro Shaper (TV sklep) oraz Powerboard (Casada) zdamy sobie sprawę, że twórcy każdego z tych przyrządów dołączyli do zestawu propozycje dodatkowych ćwiczeń wykonywanych przy użyciu platformy. Ma to duże znaczenie, ponieważ to w połączeniu z tradycyjnymi ćwiczeniami trening wibracyjny jest najskuteczniejszy.
Najbardziej przekonuje nas tutaj Powerboard, który oprócz dołączonej karty ćwiczeń i płyty DVD oferuje ogólnodostępnego vloga z propozycjami treningów, prowadzonymi przez trenera personalnego.

Duże znaczenie ma również odpowiednia dieta, co do której porad nie uświadczymy niestety od twórców platformy Dream Healther.
Do Vibro Shapera dołaczany jest przewodnik dietetyczny.
Szczególną uwagę zwraca za to baza kompleksowo opracowanych porad dietetycznych, którą udostępniają w nowoczesnej formie bloga producenci urządzenia Powerboard. Ponadto, do każdej zakupionej platformy wibracyjnej Powerboard otrzymamy od dietetyka plan żywieniowy, przygotowany na podstawie szczegółowego wywiadu żywieniowego – plan jest dopasowany do naszych potrzeb i upodobań, zawiera również szereg wskazówek dotyczących zmiany trybu życia na bardziej higieniczny.

Profity z zakupu odpowiedniej platformy wibracyjnej

W tym miejscu możemy płynnie przejść do tego, co jeszcze zawarte jest w każdym z zestawów.

Wraz z zakupem promocyjnego zestawu platformy Powerboard otrzymujemy wyżej opisany indywidualny program żywieniowy. Poza tym:  gumy fitnessowe (inaczej gumy oporowe) – te występują również z platformą Vibro Shaper; dwie hantle wibracyjne, nakładkę Reflexpad do masażu stóp oraz pulsometr PulseSensor.

 

Następnie omówimy specyfikację poszczególnych urządzeń, co pozwoli nam wskazać to najlepsze. Aby jednak to zrobić, musimy wprowadzić rozróżnienie pomiędzy platformą Dream Healther a pozostałymi dwiema.
Dream Healther to ciężkie urządzenie stacjonarne, które sprawdzi się przede wszystkim jako element wyposażenia publicznych siłowni. Sesje na tym przyrządzie są bardzo intensywne, ale nie mogą trwać dłużej niż 15 minut. Powtarzać sesji nie powinno się za to częściej niż kilka razy w tygodniu.

Jako indywidualny sprzęt do wykonywania regularnych ćwiczeń zdecydowanie lepiej sprawdzi się wyjątkowo lekka platforma Powerboard. Produkt ten działa w częstotliwości 5,6 – 13,6 Hz, posiada więc zdecydowanie szerszy zakres wibracji, niż konkurencyjna platforma Vibro Shaper.
Warto również dodać, że dokonując zakupu urządzenia Powerboard otrzymamy najlepszą ofertę, z uwagi na ilość dodatków, które znajdziemy w zestawie. Poza tym – urządzenie ma aż 5 lat gwarancji, podczas gdy Vibro Shaper oferuje tylko 3 lata.

My zatem stawiamy na Powerboard’a marki Casada. Firma prezentuje urządzenie na wielu imprezach targowych, można więc je wypróbować przed zakupem.