EFIB – szolenia z zakresu rekreacji ruchowej

EFIB jest Placówką Edukacji Ustawicznej organizującą kursy i szkolenia z zakresu Rekreacji Ruchowej.
Wiedza zdobyta podczas kursów pozwala prowadzić działalność w sposób profesjonalny i bezpieczny. Jako placówka kształcenia EFIB objęty jest nadzorem Kuratorium Oświaty i Ministra Edukacji Narodowej. Programy wszystkich szkoleń zostały zatwierdzone przez Ministra Sportu i Turystyki. Skład kadry wykładowców został zweryfikowany i zaopiniowany pozytywnie nie tylko przez MSiT i MEN, ale także przez Centralny Ośrodek Sportu w Warszawie oraz związki sportowe.
Kursy jakie oferuje EFIB składają się z części ogólnej i specjalistycznej, a po ich ukończeniu dostępne są liczne formy doskonalące.
Działalność EFIB nakierowana jest przede wszystkim na przekazywaniem wiedzy i umiejętności w sposób atrakcyjny i profesjonalny, kładziony jest nacisk na zajęcia praktyczne. Kadra to dokładnie dobrane grono specjalistów, którzy w swoich dziedzinach są niezastąpieni. Dzięki nim, kursanci mogą skorzystać z szerokiego wachlarza zajęć, który znacznie podniesie posiadane przez nich umiejętności.

EFIB organizuje m.in. kurs pn. "Zdrowy Kręgosłup":
"Kurs "Zdrowy Kręgosłup" to jednopoziomowe szkolenie, które trwa dwa dni (sobota, niedziela):                                "Podczas tego szkolenia uczmy kursantów jak wykonywać ćwiczenia wzmacniające na osłabione mięśnie w okolicach kręgosłupa a jak ćwiczyć rozluźniając mięśnie napięte i przykurczone, tak by wyrównać dysbalans mięśniowy. Zagadnienia poruszane podczas kursu to elementy anatomii kręgosłupa, nierównowaga napięć mięśniowych. Podczas kursu uczymy jak stosować ćwiczenia wzmacniające poszczególne grupy mięśniowe, ćwiczenia stabilizacyjne, ćwiczenia utrzymania prawidłowej postawy ciała, rozciągające, autostreching, poizometryczna relaksacja mięśni, ćwiczenia oddechowe, pojawią się także ćwiczenia wg metody Feldenkreisa oraz joga kręgosłupa. Podczas zajęć omawiany jest również temat gimnastyki korekcyjnej u dzieci (jej elementy), czyli wytłumaczenie jakie są wady postawy, wady stóp, kolan, skoliozy, jakie mięśnie są przykurczone, jakie mięśnie są napięte oraz jakie mięśnie należy wzmacniać, jakie należy rozciągać i rozluźniać. Potem pokazywane ćwiczenia nawiązujące do tego tematu."
Po więcej informacji zapraszamy na www.efib.pl lub kursy@efib.pl oraz na profil EFIB na portalu społecznościowym Facebook.